Jaimie van Sikkelerus kent moeilijk maar leerzaam WK Assen 

Tijdens de training op vrijdag wisten wij al dat we niet voor de voorste gelederen konden gaan. Omdat onze motor afgestemd is op de verschillende regels voor in het Brits kampioenschap en omdat de nieuwe banden waar ze in het wereldkampioenschap mee rijden zo anders zijn, hadden wij langer de tijd nodig om dat te begrijpen. Hier waren de twee trainingen op vrijdag gewoon tekort voor.

Desalniettemin gaven Jaimie en het team de volle 100 % inzet en dit bracht hem naar een nieuw persoonlijk record op Assen.

Op zaterdag wist Jaimie in de kwalificatie in het sterke deelnemersveld een 22ste tijd neer te zetten. 

Aan het einde van de middag stond de eerste race op de agenda en wij hadden gekozen om niet met de zachtste band van start te gaan. Hierdoor moest Jaimie in de beginfase iets toegeven. Uitkomend eerste bocht na de start raakte jaimie de achterwiel grip kwijt en verloor veel posities, kwam hij in een groepje te rijden dat de aansluiting op de punten verloor. Jaimie vocht zich terug naar een zeventiende plaats maar helaas werd de wedstrijd vanwege een valpartij van een andere rijder vijf ronden eerder afgevlagd. Dat was jammer omdat Jaimie aan gaf dat hij aan het einde beter in zijn ritme kwam en zijn achterband nog over had.

Op zondag stond de tweede manche op het programma. Voor de start kreeg Jaimie van de organisatie een controle en hierbij werd geconstateerd dat zijn achterband 0,02 bar te laag stond voor het toegestane limiet. Dit mede door de koude wind waardoor het achterwiel teveel afkoelde, en spanning verloor. Hierdoor moest Jaimie van de grid af en na het toevoegen van de 0,02 bar als laatst op de grid staan. Vanaf een dertigste plaats begon hij lichtelijk gefrustreerd aan een inhaalrace en wist na achttien ronden op een zeventiende plaats over de finish te komen. 

Gezien de omstandigheden is het team hier tevreden mee. Alle leerzame momenten nemen we mee naar de volgende wedstrijd om zo sterker te kunnen worden. Aankomend weekend is Jaimie te vinden op Oulton park, een wedstrijd om het Brits Kampioenschap.

Alle sponsoren die waren gekomen onwijs bedankt en hopen dat jullie hebben genoten van de races.

Jaimie van Sikkelerus erg sterk tijdens eerste BSB wedstrijd in Silverstone

MPM Routz Racing rijder Jaimie van Sikkelerus heeft in de eerste wedstrijd van het BSB Kampioenschap op Silverstone 26 punten weten te pakken.
De Akersloter had in de week voor de wedstrijd nog een harde crash meegemaakt waarbij hij zijn schouder flink blesseerde. Het team had de motor wel weer nieuw gemaakt en Jaimie ging voor de eerste training naar de kliniek om de schouder in te tapen.

De eerste training verliep goed maar we wisten dat er meer inzat maar hij kwam niet verder dan een tiende plaats.

De tweede vrije training was hetzelfde en we hadden wat andere afstellingen geprobeerd maar ook nu kwam het er nog niet uit.

De kwalificatie op zaterdag ging redelijk en Jaimie zat de gehele kwalificatie rond de elfde plaats, binnen een seconde van de pole position. In de laatste twee ronden zette Jaimie nog even aan en toen kwamen de puzzelstukjes op de juiste plaats. Hij pakte zijn snelste ronde en sloot de sessie af op een vijfde plaats.

Aan het einde van de middag was de eerste race en de start was goed maar hij werd iets naar buiten gedrukt. Na twee ronden lag hij op de zevende plaats. Er werd zo hard gereden dat het ronde record in Silverstone voor de 600 eraan ging. Jaimie vocht en liet zich van zijn sterke kant zien en kroop naar voren. Twee ronden voor het einde haalde hij de vierde man in waardoor hij na 18 ronden op een vierde plaats werd afgevlagd. Dit is een ongelofelijk mooie prestatie op het hoogste niveau.

Op zondag stond de tweede manche op het programma. Jaimie mocht vanaf P7 starten (snelste ronde tijd van de eerste race). Ook nu was de start weer redelijk en Jaimie begon op zijn eigen plaats aan de wedstrijd. Even moest hij een plaats afstaan maar begon vervolgens weer naar voren toe te vechten. Op een vijfde plaats rijdend werd het moeilijk en zat hij in een prachtig gevecht. Ze gaven elkaar geen centimeter toe. Jaimie positioneerde zich in de laatste ronde om nog een inhaalmanoeuvre te forceren. Helaas was er toen net een gele vlag situatie waardoor er niet ingehaald mocht worden. Ook nu kwam Jaimie na 25 ronden op een vierde plaats over de finish.

Aankomend weekend zal Jaimie met een wildcard starten in het wereldkampioenschap in Assen. Deze wedstrijd pakt hij als bonus mee met het team en tevens kunnen alle fans en sponsoren hem op eigen bodem zien rijden en aanmoedigen!